Anasayfa

Birlikte Yaşlanalımı Projesi 4. Ulusötesi Toplantısı 6-7 Şubat tarihlerinde Katanya/İtalya’da yapıldı

Avrupa Birliği Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Faaliyeti kapsamında Sosyal İçerme ve Eğitim Derneği koordinatörlüğünde yürütülen “Dijital Engelleri Aşmak: Yaşlılar için Bilgisayar Okuryazarlığı  (AGING TOGETHER)” isimli projenin 4. Ulusötesi Toplantısı 6-7 Şubat 2020 tarihlerinde İtalya’nın Katanya kentinde yapıldı.  Proje ortağımız ACPIA 1 ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Türkiye, İtalya ve İspanya’dan proje yönetim ekibi katıldı.

Toplantı, CPIA adına Bayan Antonietta Panarello’nun açılış konuşması ile başladı. Toplantıya Türkiye’nin Sicilya Fahri Konsolosu ile Azerbaycan Fahri Konsolosu katıldı. Azerbaycan Fahri tüm proje ekibini çalışmalarından dolayı tebrik ederek, bu tür projelerin Azerbaycan’daki okullarla da yürütüleceğini vurguladı. Türkiye Fahri Konsolosu da yaptığı konuşmada, projenin tüm  Avrupa’ya örnek teşkil edeceğini belirterek  projeye katkıda bulunan ortaklara teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından Proje koordinatörü adına Meryem Zincirli TPM gündemini tanıtarak bugüne kadar gerçekleştirilen proje faaliyetleri hakkında ortaklara bilgi verdi.

Toplantıda proje ürünlerinin değerlendirilmesi, önümüzdeki dönmede gereçekleşmesi planlanan proje faaliyetleri, yaygınlaştırma ve idari ve mali kurallar  tartışılmış ve Birlikte Yaşlanalım projesinin istenen etkiye ulaşmasını teminen önemli kararlar alınmıştır.

Toplantı mutat iyi niyet dilekleri ile son ermiştir.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
previous arrow
next arrow